Eva Římanová

  • Instruktorka jógy

Svou první lekci jógy jsem navštívila na jednom prodlouženém víkendovém pobytu, kam jsem si „utekla“ vyčistit hlavu a utřídit myšlenky. Bylo to přesně to, co jsem v ten moment hledala a potřebovala. Od té doby se jóga stala součástí mého života. Toužila jsem poznat ji více do hloubky, dozvědět se co nejvíce informací a naučit se pracovat s tělem i myslí. Proto byla má odpověď na nabídku absolvovat kurz instruktora jógy se závěrečnou certifikací jednoznačná. V průběhu studia jsem si čím dál víc uvědomovala, že bych ráda svoje získané znalosti a zkušenosti předávala ostatním.

V současné chvíli beru možnost vést vlastní lekce jako výzvu, nejsem žádný „guru“ a nepovažuji se ani za učitele, jsem spíše průvodcem na cestě, která krůček po krůčku poodhaluje krásy vlastního života, vlastního JÁ. Jsem přesvědčená, že jóga prospívá všem a v každém věku. Nejedná se pouze o „odcvičené“ pozice. Krásu jógy lze objevit při samotném pozorování vlastního dechu, těla, toku myšlenek. Největší kouzlo spočívá hlouběji, jóga posiluje vnitřní sílu a klid, vytváří balanc, rozvíjí sebelásku a přináší novou energii.
Vést lekce jógy učí i mě samotnou, navíc cítím, že mohu ostatním pomáhat, a to je na tom to skvělé! A co je nejdůležitější – moc mě to baví.